מסע למיאנמר הוא מסע אל הזמן האבוד של דרום-מזרח אסיה. מסע אל האדיקות הבודהיסטית, פגודות מוזהבות, בירות עתיקות, הרי-געש כבויים, אגמים חבויים ושבטים ססגוניים.

 

13 ימי טיול לארץ הזהב בדגש בודהיזם

עם ענת צחור וחברת אדמה מסעות וטיולים.

מועד הטיול: 31.1.13 – 13.2.13

 

מקדש פופה בבורמה

מקדש על פסגת הר פופה במיאנמאר

 

בבורמה הבודהיזם היא הדת השלטת, זהו הבודהיזם העתיק המכונה תראוואדה. בבורמה השתמרו במשך מאות רבות של שנים הכתבים הבודהיסטים העתיקים ותרגולים שונים של מדיטציה . בעיקר השתמרה מסורת התרגול התראוודית של מדיטציית ויפאסאנה, שיטה שנפוצה בשלושים השנים האחרונות ברחבי העולם והמוני אנשים מתרגלים אותה. היום אין צורך להיות נזיר על מנת לתרגל טכניקות מדיטציה וזאת בזכות שושלת מורים שמקורם בבורמה שהניחו את אבני היסוד לבודהיזם המודרני כפי שנלמד ומתורגל היום ברחבי העולם .

במסע אנו מציעים לחוות את בורמה דרך הגוף ודרך הנפש , דרך כל ששת החושים ולפי המסורת הבודהיסטית החוש השישי הוא התודעה או הנפש שלנו . נחווה את בורמה דרך הנופים שלה, האנשים שלה ודרך המסורת הרוחנית שהשתמרה בה.

מידי יום נתרגל מדיטציה בקבוצה ובאופן איש. נלמד טכניקות שונות של מדיטציה בישיבה ובהליכה, בעמידה, בשכיבה ואפילו באכילה. במנזרים ובטבע נשב יחדיו במדיטציה ונמצא רגעים ומקומות להתבודדות אישית לשם תרגול. נתנסה בזמנים של שתיקה שבהם ניתן לנפש מרגוע, נחווה את עצמנו מחדש, נביט אל העולם בעיניים פקוחות ובלב פתוח, נלמד לחוות ולחיות את הרגע כאן ועכשיו בפשטות ובנדיבות .

 

פגודות בבורמה

פגודות ונופים קדומים במיאנמאר

 

נטייל במקדשים ומנזרים, נופים קדומים, נפגוש נזירים, נלמד את יסודות מדיטציית הויפאסאנה המושתת לפי המסורת התרוואדית על הדרשה של ארבעת מוקדי נתינת הדעת. נלמד אודות הדרשה הראשונה שהניעה את גלגל הדהרמה, נחקור את שלושת אבני היסוד שעליהם מבוססת התפיסה הבודהיסטית – ארעיות , סבל ואי עצמיות, ודרכם ננסה לפענח את עצמנו ואת בורמה. זהו מסע משולב אל הלב האישי ואל לב ליבה של המסורת הבודהיסטית הקדומה .

ההתחברות אל רוח הבודהיזם באמצעות הלימוד והתרגול האישי יקרבו ויחברו אותנו אל הוויית המסע, אל האנשים והנופים אותם נפגוש, ואל עצמנו. זהו מסע שלם של גוף ונפש המאחד את החוויה הפנימית עם החוויה החיצונית .

אתם מוזמנים לחוות את המסע לבורמה דרך עיניים בודהיסטיות, אלה שחוו כבר מדיטציה ואלה שעדיין לא. אלה שיש להם ידע אודות הבודהיזם ואלה שמעולם לא שמעו אודות הלימוד הנפלא הזה. כפי שאמר החכם קונפוציוס: “מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן “.

 

דייג בבורמה

אנשים ונופים ומסורת שהשתמרה

 

החורף הוא התקופה הטובה ביותר לטייל בבורמה, כשהחודשים של דצמבר וינואר הם הקרירים ביותר (קרירים במונחים טרופיים). הטמפ’ ינועו בסביבות 20-28 מעלות בכל מקום. אם יהיה חורף חם במיוחד הטמפ’ יהיו קצת יותר גבוהות, ואם יהיה חורף קר במיוחד נצטרך גם סוודר. כדאי להוסיף שלא צפוי גשם בכלל.

פרטים על מסלול הטיול המפורט.

במסע לבורמה תלווה אותנו מדריכת הטיולים נילי ועקנין מצוות אדמה מסעות וטיולים.

 

מזמינה אתכם להצטרף לחוויה

ענת צחור

 

 

 

פורסם בקטגוריה ריטריטים, סדנאות, פסטיבלים, טיולים, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *