בודהיזם בישראל מזמין אתכם לסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”

נושא המפגש:  בין אמון לאמונה בדרך הבודהיסטית
 

כפות רגלי הבודהה

כפות רגלי הבודהה

יום שישי, 2 במרץ 2012

 10:00-14:00 (התכנסות ב-9:30)

סמינר הקיבוצים, דרך נמיר 149, תל-אביב

משתתפים: הנזירה טובטן צ’וקי, נעמה אושרי, איתמר בשן, מיכל כהן, ענת צחור.

 

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר.

 

 

 

אמון (“סדהא”) היא הראשונה מבין חמשת היכולות המנטליות שעל המתאמן בדרך הבודהיסטית לפתח כדי להגיע להתעוררות מלאה. עם זאת, אמון הוא מושג מאוד בעייתי בחיינו, שמתנגש לא פעם עם המושג אמונה. האמונות שלנו, כמו הדעות שלנו, הן מקור למחלוקות, למלחמות, לסבל.

הבודהה מדמה אותן לבועות על פני נהר הגנגס. הוא מציע לנו דרך שעיקרה הוא הטלת ספק וחקירה כנה ואמיצה של כל מה שנתפס אצלנו כוודאי, ממשי וקיים בפני עצמו. אך לדרך הזו לא ניתן לצאת ללא האמון שיאפשר לנו לצעוד בה. במילים אחרות, הבודהה אומר לנו לא להאמין בו, אך לתת אמון בדרכו.

כיצד הפרדוקס הזה נפתר בדרך הבודהיסטית? מה המשמעות של לקיחת מקלט ונתינת אמון בבודהה בדהרמה ובסנגהה? במי ובמה אנחנו יכולים לתת אמון, שלא על בסיס האמונות שלנו? כיצד תהליך בניית האמון בדרך הבודהיסטית מביא לפירות בחיי היום-יום שלנו?

 

 

על המשתתפים:

 

 הנזירה טובטן צ’וקי (ליבת קמחי)

ישראלית, נזירה בודהיסטית במסורת הטיבטית מאז שנת 2001, קיבלה נדרי נזירות מלאים (בהיקשוני) בשנת 2011. למדה 7 שנים בתכניות להכשרת מורים מערביים לבודהיזם טיבטי ומדיטציה בודהיסטית. סטודנטית למדעי הקוגניציה ופסיכולוגיה. מחברת הספר “מה נזירה בודהיסטית רואה מבעד לגלימה” שמשלב שירה ופרוזה ומציג את הבודהיזם דרך עיניים מערביות. כותבת על בודהיזם למגזין “חיים אחרים” ומלמדת בודהיזם טיבטי ומדיטציה בודהיסטית באנגלית ובעברית, לקבוצות ולאנשים פרטיים, בארץ ובחו”ל.

 

נעמה אושרי

ד”ר לפילוסופיה, תלמידה ומורה בדרך הזן. מלמדת מדיטציה, פילוסופיה ופסיכולוגיה בודהיסטית בקורסים וסדנאות למטפלים ולקהל הרחב. מלווה אנשים בתהליכי צמיחה ושינוי ברוח הפסיכולוגיה הבודהיסטית.

 

איתמר בשן

פסיכולוג קליני מומחה, מטפל ומדריך בפסיכותרפיה מזה 25 שנים ומשלב את הדהרמה בעבודתו הטיפולית. ממייסדי “בית בהאוונא”, מרכז מדיטציה עירוני בתל אביב, שם הוא מתרגל ומנחה יחידים וקבוצות במדיטציה ובדרך החיים הבודהיסטית ברוח התהרוואדה. מקיים תקופות של רטריט ולימוד במנזר אמרוואטי באנגליה.

 

מיכל כהן

מיכל כהן שבה לאחרונה לארץ לאחר שהות ממושכת באשרם בבריטניה, שם התגוררה ופעלה כמנהלת ומורה בכירה. מיכל מתרגלת בודהיזם מזה למעלה מ- 20 שנה, במהלכן תרגלה תקופות ממושכות (הארוכה בהן בת שנה רצופה) בהתבודדות, לימוד מעמיק של הכתבים המוקדמים ותרגול מדיטציה. מלמדת מזה למעלה מעשור במסגרות רבות ברחבי אירופה ובישראל. בעלת תואר MA בחינוך, מומחית לטיפול בליקויי למידה.

 

ענת צחור

מורה ליוגה ומדיטציה. ייסדה את מרכז יוגה סטודיו – בית הספר ללימודי יוגה ודהארמה, בו היא מלמדת. מתרגלת מדיטציות בודהיסטיות וחוקרת תפיסות מזרחיות העוסקות בחקר הגוף והתודעה מזה כ-20 שנה. עיקר התרגול והלימוד שלה נשען על מסורת הויפאסאנה, מעבירה מפגשי דהרמה ומנחה קבוצות מדיטציה על פי מסורת זו.

 

 

“שבילים רבים – דהרמה אחת”, הינה סדרת מפגשים העוסקת בנושאים שונים מנקודות המבט של המסורות השונות בדרך הבודהיסטית. כל מפגש כולל תרגול מדיטציה מודרך, פאנל של מורים נציגי המסורות השונות, ופרק זמן לשאלות ותשובות.

עלות המפגש: 40 ש”ח לכיסוי ההוצאות. בסיום המפגש תינתן אפשרות לתרום למורים כנדיבות הלב. (דאנא).

להרשמה לאירוע  באתר “בודהיזם בישראל”: www.buddhism-israel.org

 

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה.


 

פורסם בקטגוריה הרצאות סרטים וימי עיון, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *