ענת צחור

ענת צחור

ענת צחור, מייסדת ומנהלת את יוגה סטודיו – ללימודי יוגה דהרמה.

מורה מוסמכת לאיינגר יוגה, מתרגלת, חוקרת ומלמדת יוגה, מדיטציה ובודהיזם, מכשירה מורים ליוגה דהרמה למבוגרים וילדים. מתרגלת ומורה לויפאסנה ומנחה ריטריטים ומנטורינג אישי.

 

בראשית שנות השמונים החלה להימשך לעולם היוגה, במקביל, החלה להתעמק ולתרגל טאי-צ'י וצ'י-קונג, טאואיזם ובודהיזם. בשנותיה המוקדמות למדה משחק ואומנות פלסטית והספיקה להופיע על הבמה ועל מסך הקולנוע, כמו כן הציגה במספר גלריות ומוזיאונים את עבודותיה. בנוסף למדה מקצועות שונים מתחום הרפואה האלטרנטיבית, רפואה סינית, רפלקסולוגיה, ביו אנרגיה וצמחי מרפא.

 

בשנת 1994 תרגלה לראשונה את טכניקת ויפאסאנה כפי שמלמד ס. נ. גואנקה ונשבתה בכוחה של דרך זו. תפיסת העולם הבודהיסטית היא מאז הבסיס העיקרי שעליה מושתתת כל תפיסת עולמה. בשנת 1996 החלה להתמקד בשיטת היוגה כפי שמלמד ב.ק.ס איינגר, את ההיכרות עם שיטה זו ענת מוכירה למורתה דה אז, ציפי וינר, מי שהביאה את מר איינגאר לארץ בשנת 1996. דרך זו של לימוד ותרגול האסאנות שבתה את ליבה ולאחר שנות תרגול, בשנת 1999 החלה ללמד איינגאר יוגה וב- 2000 הוסמכה כמורה ע"י מוסד האם בפונה שבהודו.

ברשותה תעודה בדרגת ג'וניור אינטרמידייט חתומה על ידי ב.ק.ס. איינגאר. ענת ביקרה מספר פעמים במוסד בפונה שבהודו לצורך לימודים אינטנסיביים עם ב.ק.ס איינגר, גיטה ופרשאנט איינגר.

 

ענת נוסעת לתקופות שונות של התבודדות ותרגול מדיטציית ויפאסאנה במרכזים שונים בארץ ובעולם, בינהם למנזר צ'ום-טונג שבצפון תאילנד, שם נמצאים מוריה המכובדים, אג'אן טונג סירימנגלו, ת'אנת וקייט צינדפורן שאת ספרם הדרך האחת – מבוא למדיטציית ויפאסנה, תרגמה לעברית בשנת 2001.

ענת קיבלה את ברכתם של מוריה ללמד את טכניקת הויפאסנה לפי המסורת הנלמדת בזרם התרוואדי בצפון תאיילנד ובבורמה.

 

בנוסף לתרגול על פי המסורת של הבודהיזם התרוואדי ענת חוקרת ומתרגלת גם את הבודהיזם מהמסורת של המהאינה ואת הזן בודהיזם. בחודש יולי 2011 הייתה לנזירה בטקס מסורתי לתקופת שהותו של אג'אן טונג סירימנגלו בביקורו הראשון בארץ.

 

B.K.S Iyengar and Anat Zahor 2002

ב.ק.ס איינגר וענת צחור – פונה, הודו

 

ענת מלמדת יוגה, מדיטציה ובודהיזם במסגרת יוגה דהרמה שהקימה ובמסגרות נוספות באירועים בארץ ובעולם, מכשירה מורים להוראת יוגה בביה"ס ליוגה דהרמה, מנחה קבוצות לחקר "האני", מאמנת וחונכת בתכנית דהרמה מנטורינג אותה פיתחה.מורה אורחת מזה שנים בבית בהאוונא, בית ללימודי בודהיזם בתל אביב, מרצה בכנסים המאורגנים ע"י ארגון בודהיזם בישראל ומרצה אורחת במסגרת הפסטיבל לקולנוע רוחני.

 

בשנת 2004 הופקה סדרת תרגול איינגר יוגה בהנחייתה, וסידרה זו משודרת בערוצים השונים עד היום.  החל משנת 2006 מכשירה מורים ליוגה בבית הספר ליוגה דהרמה ביוגה סטודיו שבבעלותה. ביולי 2007 הוזמנה ענת לארה"ב, ללמד בכנס מורים בכירים מכל העולם לכבוד 90 שנות חייו ופועלו של ב.ק.ס איינגר.

ב-2009 יזמה והקימה בשותפות מרכז יוגה נוסף בתל אביב, "לוטוס – מתחם יוגה שכונתי" ליוגה ופילאטיס שם אחדים ממוריה, שאותם הכשירה, מלמדים. בשנת 2010 הוזמנה ללמד יוגה במנזר Won Kwang Sa, של בית הספר זן קוון אום שבהונגריה.

ענת מלמדת יוגה ודהרמה בשנים האחרונות גם באיזור סנטה קרוז בקליפורניה, ארה"ב, ובכנסים במקומות שונים בעולם. ביחד עם בן זוגה ד"ר ראובן ברק כתבו את הספר מדריך מפה לריפוי טבעי – הדרך לחיים בריאים, שראה אור בהוצאת מפה במרץ 2005.

 

אג'אן טונג סירימנגלו וענת צחור תאיילנד

הנזיר המכובד אג'אן טונג סירימנגלו וענת צחור, צ'ום טונג, תאיילנד

 

 

ענת: "היוגה והמדיטציה הן שתי הכנפיים של אותה ציפור. והציפור הזו היא אני ממריאה ונוסקת למרומים, משקיפה על העולם מנקודות מבט וזוויות ראיה שונות ומשונות. וכשאני נוחתת על האדמה תמיד הכנפיים איתי, והרי אין ציפורים ללא כנפיים!"

 

גם זה עשוי לעניין אותך:

ענת צחור בויקיפדיה