אם יש לך חלום להיות מורה מוביל ליוגה ומדיטציה, עיניין להעמיק את ההתנסות האישית שלך ולשלב יוגה בחיי היומיום,  להעמיק את הידע שלך ואת הניסיון בתרגול יוגה ומדיטציה, וברצונך ללמוד בצורה איכותית וייחודית, הנך מוזמן/נת להיות חלק מקהילת התלמידים בקורסי יוגה דהרמה. 

מסלול ההכשרה: קורס מדריכים ליוגה דהרמה שנה א' וקורס מורי יוגה דהרמה שנה ב'. מרכזת ומנחה ראשית: ענת צחור. בית ספר להכשרת מדריכים ומורים ליוגה שם דגש על העמקה והבנה של הגוף והנפש בשיטת יוגה דהרמה. התמקדות באיינגאר, האטה – ראג'ה, אשטנגה יוגה לפי פטנג'לי, בודהיזם ומדיטציה.

~~~~~~~~~~

 קורס מדריכים ליוגה שנה א מרוכז (5 חודשים) בתל אביב

 13 באוקטובר 2017  ימי שישי + סדנאות שבת – נשארו מקומות אחרונים.

 קורס מורים ליוגה שנה ב (6 חודשים) בתל אביב

13 בספטמבר 2017 ימי רביעי  + סדנאות שבת (לבוגרי קורס מדריכים).

~~~~~~~~~~~ 

קורס מורים ליוגה

יוגה דהרמה – העמקה והבנה של גוף ונפש

 

קורס מדריכים ליוגה, שנה א' – הקורס מתקיים בתל אביב

בקורסי הכשרת מדריכים ליוגה דהרמה תתאפשר לכם חוויה של חקירה אישית לתוך עולם היוגה והמדיטציה, אופי הלימוד והעבודה הם אישיים ופרטניים על מנת לאפשר לתלמיד בקורס התקדמות מקסימלית.

13 באוקטובר 2017  ימי שישי + סדנאות שבת – קורס כמעט מלא – מקומות אחרונים.

ימים ושעות: 24 מפגשים בשישי בין 12:45 עד 17:00 + 9 מפגשים בשבת בין 9:30 עד 15:30.

 

קורס מורים ליוגה, שנה ב' –  שישה חודשים בתל אביב

קורס שנה ב המכשיר מורים ליוגה מתאים לבוגרי קורס מדריכים ליוגה דהרמה, שנה א'.  מדריכי יוגה או מורים ליוגה שסיימו את הכשרתם במסגרת אחרת וימצאו מתאימים יוכלו להשתלב בקורס זה. (עדיפות לבוגרי קורסים של איינגאר יוגה).

13 בספטמבר 2017 ימי רביעי  + סדנאות שבת (לבוגרי קורס מדריכים).

 

הכשרת מורים ליוגה

ללמוד את היוגה לעומקה, להבין את הקשרים שבין גוף ולנפש, לדעת איך היוגה מאפשרת ריפוי, ללמוד איך להעביר את הידע והניסיון לאחרים, אם זה מעניין אתכם אז אתם מתאימים לקורס הכשרת מורים ליוגה!

קורס יחודי שמתאים לכלל המתרגלים משיטות וזרמים שונים של היוגה ולמי שרוצה ללמוד ולהעמיק את הבנתו ביוגה של הגוף והנפש כפי שמלמדת ענת צחור בדרך אותה פיתחה ומכונה "יוגה דהרמה" שפרושה: דרך היוגה או טבעה של היוגה. הקורס מכשיר מורים מצויינים ומעניק יסודות עמוקים לאלו שרוצים להעמיק את התרגול וההבנה שלהם ביוגה.

הלימודים בקורס מתמקדים בהעמקת החוויה וההבנה של תנוחות היוגה, שיטת הוראת התנוחות מבוססת על איינגאר יוגה. ישנו דגש רב על הבנת רצפי תרגול, ואפשרויות השימוש בעזרי יוגה ליצירת מצבי גוף ותודעה הרמוניים ובריאים. נלמדות דרכים ליצוב הגוף והתודעה ושהייה ממוקדת ומתמשכת בתנוחות יוגה באופן  מדיטטיבי. בקורס נלמדות תבניות נשימה, איכויות אנרגתיות, והשפעות בריאותיות שיש לתרגול, כל זה בכדי לפתח תובנות לקשרים שבין גוף ונפש לפי אשטנגה יוגה של פטנג'לי. בקורס נתמקד גם על טכניקת מדיטיציית ויפסאנה.

יוגה דהרמה, השילוב בין יוגה למדיטציה. זוהי דרך בה היוגה מתורגלת במודעות מלאה, בקשיבות, בדיוק ובריכוז. כל אלה יוצרים הרמוניה של הגוף והנשמה. בנוסף לרכישת מקצוע הוראת יוגה הקורס הינו חוויה אישית והזדמנות להעמיק אל תוך הדהרמה של הגוף והנפש. קורס מורי יוגה מהווה הזדמנות פז לחקור ולהבין את יסודות היוגה, עולם המדיטציה ותורת הנפש.

 

למי מיועד קורס מדריכים ומורים ליוגה דהרמה

 • הקורס מיועד לכל מי שרואה ביוגה דרך חיים ועיניין. הקורס מיועד למי שרוצה לרכוש מקצוע מורה ליוגה ולמי שרוצה להעמיק את הבנותיו וידיעותיו, ניסיונו וחוויותיו בדרך היוגה.
 • לאדם המעוניין להעשיר את ידיעותיו בתחום היוגה והמדיטציה ולרכוש כלים רבים כדי לשמר ולשפר את בריאותו האישית ובריאות סביבתו.
 • הקורס מתאים למתרגלי יוגה מכל הזרמים ושיטות היוגה השונות: אשטנגה, ויניאסה, איינגאר, שיבננדה ועוד. למורי פילאטיס, רקדנים ולכל מי שלומד ומתפתח דרך עבודת הגוף.
 • הקורס מתאים למי שרוצה להעשיר את עולמו ואת חיי היומיום שלו על ידי שילוב של יוגה ומדיטציה בהם.

 

יעדי קורס יוגה דהרמה

~ להכשיר מתרגלים חכמים., רגישים וקשובים.
~
להכיר את עולם היוגה והמדיטציה.
~
להבין את שמונת אברי היוגה – אשטנגה יוגה לפי פטנג'לי.
~
לבסס, לחקור ולהעמיק את התרגול לפי שיטת איינגאר.
~
להכשיר מורים יצירתיים ורגישים לעצמם ולסובב אותם ולרכוש כלים למצוינות ודיוק בהוראה.
~
להבין את הקשר שבין גוף לתודעה דרך מתודיקת תרגול היוגה.
~
לפתח מיומנויות גופניות, רגשיות ואינטלקטואליות.
~
להכיר את מגוון התנוחות המתורגלות ביוגה, את תרגולי הנשימה והאנרגטיקה של הגוף.
~
ללמוד את עקרונות הישורת ומנח הגוף האופטימלי בזמן מנוחה ובזמן מאמץ.
~
ללמוד שימוש בעזרים המסייעים בהעמקה ובתמיכה בתנוחות השונות.
~
ללמוד את עקרונות בניית רצפים לתרגול.
~
להבין עקרונות החיבור בין מצבי גוף לנשימה, בין מצבי תודעה ונשימה, ובין מצבי תודעה וגוף.
~
להכיר את יסודות התפיסה היוגית הן מבחינה היסטורית והן מבחינה פילוסופית.
~
ללמוד עקרונות שהם הבסיס לתפיסה נכונה, מחשבה נכונה, פעולה נכונה, ואורח חיים נכון.

  

צוות ההוראה בקורס:

 

תכני קורס מורי יוגה דהרמה:

• לימוד ותרגול אסאנות ופראניאמה. • טכניקה ומתודולוגיה בהוראת היוגה. • אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה. • אנטומיה פונקציונאלית. • אספקטים טיפוליים ביוגה. • שימוש בעזרים ביוגה. • פילוסופיה הודית וחקירת טקסטים. • פילוסופיה בודהיסטית. • תזונה. • בניית תרגול אישי. • מפגשי דהרמה. • לימוד ותרגול מדיטציה. • אנרגטיקה ונשימה. • פרקטיקום (סטאז') – סיוע והוראה.

 

דרישות קבלה:

רמת תרגול נאותה, הבנה בסיסית, רצינות, מסירות, וראיון אישי.

 

תעודות ותנאים להסמכה:

לתלמידי קורס המורים אשר יעמדו בדרישות הקורס במלואן ושיעברו את מבחן הסיום בהצלחה תוענק תעודת הסמכה להוראה מטעם ביה"ס ללימודי יוגה דהרמה ענת צחור. מי שלא מעוניין לעמוד בבחינה סופית המעניקה תעודה עדיין מוזמן להשתתף בקורס להעשרה אישית.

תנאים להסמכה: נוכחות 85% מן השיעורים ובשעות התרגול של הקורס. הגשת מערכי שעור ועבודות, בחינה תיאורטית בכתב ו/או בע"פ, בחינה מעשית: הצגת תנוחות והוראה.

 • תעודת מדריך ליוגה 300 שעות לימוד, בסיום שנה א'.
 • תעודת מורה ליוגה 600 שעות לימוד,  בסיום שנה ב'.
 • תעודת מורה ליוגה 800 שעות לימוד, בסיום שנה ג'.

התעודה מוכרות ע"י ארגון מורי היוגה בישראל.

 

לפרטים והרשמה:

 
 

לקבלת טופסי הרשמה וידיעון:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

מספר טלפון שלך (חובה)

ההודעה שלך

 
 
 
 
 

 

גם זה עשוי לעניין אותך:

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

10 תגובות בנושא קורס מדריכים ומורים ליוגה דהרמה

 1. מאתיעל היימן‏:

  שלום, רציתי לדעת האם אפשר ללמד אחרי שנה אחת של לימודים?

  • מאתענת צחור‏:

   שלום יעל.
   אם אפשר כבר ללמד אחרי שנה אחת? ובכן, זה תלוי בניסיון הקודם שיש ובביטחון. אני מעודדת את התלמידים להתחיל ללמד כבר במחצית השנה השנייה, אז מצטבר להם חומר רב, ידע וניסיון וזה הזמן אצל רוב המתלמדים להתחיל להתנסות בהוראה.
   אשמח לשוחח
   ענת

 2. מאתיולה‏:

  שלום ענת
  ברצוני לעשות קורס מורי יוגה בהודו. האם יש תעודה מסויימת שתקנה לי ביטחון שאוכל ללמד בארץ. לדוגמא בסטודיו כמו שלך האם יש דרישה לתעודה מסויימת? מה הקריטריונים להכרה על ידי ארגון היוגה בישראל?
  תודה

  • מאתיוגה סטודיו‏:

   שלום יולה.
   תעודה היא רק תעודה ומה שחשוב זה הידע והניסיון שנרכשים עם הזמן. שום קורס לא יוכל להעניק לך את הביטחון שמייד לאחריו תקבלי עבודה איפשהו. אצלי בסטודיו מלמדים אך ורק בוגרי קורסי מורים בהדרכתי שאותם אני מכירה וסומכת על מקצועיותם :), הסטודיו שלי מאופיין בשיטה ודרך ובית הספר להכשרת מורים בהדרכתי מאפשר למתלמדים להוראה גם ללמוד ולקחת שיעורים שוטפים בסטודיו, כך שהתלמידים מתמקצעים הן בתרגול והן בידע הנרכש. ישנם מרכזי יוגה אקלקטים המשלבים שיטות וזרמים שונים של יוגה ושם הסיכוי לקבל עבודה הוא רב יותר כי הם מקבלים מדריכים ומורים ליוגה שאינם מוכרים להם באופן אישי. לגבי הקריטריונים להכרה בארגון מורי היוגה – היכנסי אליהם לאתר וראי את התקנון – 200 שעות לקורס מדריכים ו- 400 שעות לקורס מורים. עלי לציין שחברות בארגון אינה חותמת אוטומטית למצויינות, הארגון פותח את שעריו לכל מי שיש לו תעודת הוראה. ובכלל…ישנם קורסי מורים שונים ומגוונים – חשוב לבחור בקורס שיש לו שם מקצועי ואיכותי והוכיח עצמו בהכשרת מורים טובים. בהצלחה, ענת

 3. מאתלימור‏:

  שלום ענת
  מאוד רוצה ללמוד בקורס מורים שלך. אני מתרגלת ויניאסה ואשטנגה יוגה כבר 6 שנים, אין לי רקע באיינגר ורוצה להעמיק את הידע שלי בצורה מדוייקת. האם אני מתאימה לקורס?

  • לימור שלום
   התשובה היא בהחלט כן. קורס מורי יוגה דהרמה מיועד ומתאים לכל מי שעוסק ביוגה ורוצה להעמיק ולהבין את תנוחות היוגה, את ההקשרים בין תנוחות, איך בונים רצפים מעניינים, איך משתמשים בעזרים, מה האספקטים הטיפוליים של היוגה ומה הקשרים בין גוף ונפש. הקורס חוצה שיטות וזרמים, אך הלימוד של תנוחות היוגה מבוסס לגמרי על שיטת איינגאר יוגה שהיא הדרך בה אני מלמדת.
   אום, ענת

 4. מאתורד הלמן‏:

  רציתי לשאול כמה ימים בשבוע הקורס? ואם ידוע גם באלו ימים. תודה ורד

  • מאתיוגה סטודיו‏:

   ורד שלום, הקורס מתקיים יום בשבוע, עדיין לא נסגר יום. בימים הקרובים נדע. אצרף אותך לרשימת המתעניינים וישלח אליך מייל עם הפרטים. תודה על ההתעניינות. ענת.

 5. מאתיאיר כץ‏:

  אני מתרגל אשטנגה ארבע שנים, איינגר יוגה למדתי רק חצי שנה, האם אני מתאים לקורס?

  • מאתיוגה סטודיו‏:

   יאיר שלום,
   הקורס מתאים למתרגלים מזרמים שונים. קורס מורים ליוגה היא הזדמנות נפלאה להעניק לעצמך בסיס רחב ועמוק אל תוך עולם היוגה. תתקשר ונדבר: יוגה סטודיו – 03-6202220
   אום, ענת צחור